Velikonoce U SKŘÍTKŮ

• Barbora Syřínková

Vloženo: 29. března 2021 v 9:05

Zobrazeno: 610×

Zdravíme vás kamarádi z naší školky.
Tento týden bychom si ve školce povídali o Velikonocích. Jaké úkoly na vás čekají?

• Zkus uhodnout hádanku.
  • Nauč se velikonoční písničku a zazpívej si ji s námi.
  • Vymaluj si omalovánky.
  • Poslechni si pohádku, kterou ti přečte maminka nebo tatínek. Zvládneš úkoly, které jsou k pohádce připravené?
  • Znáš velikonoční hodovačku?
  • Vytvoř slepičku a kuřátka.
    • Pomocí otisku ruky vytvoříš slepičku. Kuřátka uděláš tak, že otiskneš na papír svůj prstík. Inspiraci, nalezneš v příloze.
  • Dokážeš z vajíčka udělat kraslici?
    • V růžové krabici u školky nalezneš papírové vajíčko. Přeškoláci si vájíčko vystřihnou. Můžeš využít jakoukoli techniku tvoření. V příloze opět nalezneš inspiraci několika technit. Nemusíš vajíčko dělit na 4 části, ale můžeš si vybrat jednu výtvarnou techniku, která se ti bude líbit. Fantazii se meze nekladou - pokud budeš mít jiný nápad, jak vajíčko ozdobit, poděl se s ostatními.
      • Hotové vajíčko nám přines zpět ke školce. Vlož ho do folie a kolíčkama přidělej na plot.
  • Vyrob si ovečku (v příloze nalezneš, jak na to)
  • Podívej se na pohádku ,,Chaloupka na vršku - Jak se pomlázky ztratily" (pohádka je vložená níže)
  • Seznam se s týdnem před Velikonočním pondělím. (V příloze naleznete pod názvem Pašijový týden)
  • ,,Ukuchti" si jarní svačinku. (V příloze pod názvem svačinky)
    • Svým kuchařským uměním se nám můžeš pochlubit - zaslat foto)
  • PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI:
    • V růžové krabici u školky opět nalezneš pracovní listy. Na každý den z Pašijového týdne máš připravený jeden úkol spojený s tímto dnem.
    • Ve folii také nalezneš hru s vajíčky, kde si procvičíš počítání a barvy. (Pravidla hry nalezneš v příloze.)

Těšíme se na fotečky a přejeme krásné Velikonoce.